PBS Kids Schedule

December, 2022
  S M T W Th F S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Tuesday, October 11, 2022

Time
Show
12 a.m.
Odd Squad Happy Halfiversary/Good Egg Bad Egg
12:30 a.m.
Wild Kratts A Bat in the Brownies
1 a.m.
Daniel Tiger's Neighborhood Katerina's Costume/Dress Up Day
1:30 a.m.
Xavier Riddle and the Secret Museum I Am Rukmini Devi Arundale/I Am Bob Ross
2 a.m.
Alma's Way Trick or Treatasaurus/The Haunted Hallway
2:30 a.m.
Molly of Denali Bubbling Up/Eenie Eenie Aye Over
3 a.m.
Wild Kratts A Bat in the Brownies
3:30 a.m.
Odd Squad Happy Halfiversary/Good Egg Bad Egg
4 a.m.
Alma's Way Trick or Treatasaurus/The Haunted Hallway
4:30 a.m.
Pinkalicious & Peterrific Paintbrush Boy and Pencil Girl/Save a Tree
5 a.m.
Nature Cat Stop and Hear the Cicadas/Cold-blooded
5:30 a.m.
Ready Jet Go! Jet's First Halloween
6 a.m.
Cat in the Hat Knows a Lot About That! Incredible Journey/Bamboozled
6:30 a.m.
Peg + Cat The Robin Hood Problem/The Owl and the Pussy Cat P
7 a.m.
Super Why! Rumpelstiltskin
7:30 a.m.
Daniel Tiger's Neighborhood Margaret Gets All the Attention/Prince Tuesday Vis
8 a.m.
Daniel Tiger's Neighborhood Daniel Is Jealous/Jealousy at the Treehouse
8:30 a.m.
Rosie's Rules Rosie Rocks Mariachi/Rosie Canta Un Corrido
9 a.m.
Sesame Street Bug Scouts
9:30 a.m.
Elinor Wonders Why To Bee or Not to Bee/Turtle Crossing
10 a.m.
Donkey Hodie Flying Flapjacks/Pickle Penguin Problem
10:30 a.m.
Dinosaur Train Confuciusornis Says/Tiny's Tiny Doll
11 a.m.
Clifford the Big Red Dog All Grown Up/Picture This
11:30 a.m.
Curious George Curious George Beats the Band/Hats and a Hole
12 p.m.
Sesame Street Bug Scouts
12:30 p.m.
Pinkalicious & Peterrific Invisible Band/Best Pink Present
1 p.m.
Let's Go Luna! Speaking Wigglewalker/London Frog
1:30 p.m.
Donkey Hodie Flying Flapjacks/Pickle Penguin Problem
2 p.m.
Cyberchase Hugs and Witches
2:30 p.m.
Molly of Denali Fiddle of Nowhere/A Splash of Mink
3 p.m.
Hero Elementary Sara Loses Her Snap / a Soupie Mystery
3:30 p.m.
Arthur d.w., the Picky Eater/Buster and the Daredevils
4 p.m.
Odd Squad Haunt Squad/Safe House in the Woods
4:30 p.m.
Wild Kratts Slider, the Otter
6 p.m.
Alma's Way Community Campout/Leaf It to Alma
6:30 p.m.
Molly of Denali Fiddle of Nowhere/A Splash of Mink
7 p.m.
Wild Kratts Slider, the Otter
7:30 p.m.
Odd Squad Haunt Squad/Safe House in the Woods
8 p.m.
Alma's Way Community Campout/Leaf It to Alma
8:30 p.m.
Pinkalicious & Peterrific Invisible Band/Best Pink Present
9 p.m.
Nature Cat Ice Is Nice/Bird's Eye View
9:30 p.m.
Ready Jet Go! Mission to the Moon/Mindy's Moon Bounce House
10 p.m.
Cyberchase Hugs and Witches
10:30 p.m.
Molly of Denali Fiddle of Nowhere/A Splash of Mink
11 p.m.
Hero Elementary Sara Loses Her Snap / a Soupie Mystery
11:30 p.m.
Arthur d.w., the Picky Eater/Buster and the Daredevils
Arizona Public Media is a service of the University of Arizona and our broadcast stations are licensed to the Arizona Board of Regents who hold the trademarks for Arizona Public Media and AZPM. We respectfully acknowledge the University of Arizona is on the land and territories of Indigenous peoples.
The University of Arizona